Інформація

Романів Віра Антонівна

староста Скородинського старостинського округу

Иконки Phone для бесплатного скачивания    Контактний телефон: (03552) 52-1-71

  E-mail: skoroduntsisilskarada@gmail.com

ФОП змінив місцезнаходження. Куди сплачувати ПДФО та подавати звітність? Адреса:  c.Скородинці вул.Середня 46

Графік особистого прийому

Графік роботи Meest на день незалежності України | Новини Meest Україна

понеділок  9:00 – 13:00

четвер  9:00 – 13:00

 

Село Скородинці розкинулося у мальовничій долині річки Серет. Розташоване в північно – західній частині Чортківського району Тернопільської області . До найближчої залізничної станції Білобожниця 10 км., до районного центру м.Чорткова 12 км. . Загальна площа села становить 1467 га. і на даний час проживає 706 чоловік населення в 285 господарствах.Вулиці називаються : Горішня , Середня , Кубова , Кут , Долина , Бригада , За село , Нагорінка .

Перша згадка про Скородинці датується 1700 роком . Назву села Скородинці люди пояснювали по різному: одні пов’язували цю назву з назвою трави “скорода” , що росла в довколишніх лісах другі , пояснювали

“ скоро день” – скороденці , що ніби то так називали сусіди мешканців

цього села . Село лежить в низовині річки Серет ,оточене горбами, і в часі літньої спеки неможливо було працювати на полі чи по господарстві, тому люди вставали до праці по досвітках , а за те відпочивали в полудневих годинах.

Село навкруги оточене горами порослими лісом , тому вирізняється особливим кліматом . А ще стверджують , що гори захищають його від вітру .І тому температура тут вище середньої в окрузі . На схід від села був великий горб , званий « Щовбом » далі на південь – « Розладівщина », а на захід горб « Вигін » , на якому розміщені кладовища. На території біля села були великі глиниска , також був піщаний та кам’яні кар’єри , глину .пісок і камінь використовували для власних потреб . Назви полів були : «Запрігата », «Ратівки », «Круглик » , «Під стінками », « Довге » « Додатки », « Бурдилі », « Долина », « На горі », « Ланок », « За лісом » , « За селом », « На вигоні » , « Під порубами ». Ліси , які оточували село мали назви від сусідніх сіл : Білецький , Білобожницький , Калинівський , Потіцький , Бичківський , Вербовецький , Тудорівський і Скородинський .

Два останніх були власністю скородинських людей.

Сільська рада утворена у вересні 1939 року.

24 грудня 2019 року увійшла до складу Чортківської міської громади. Скородинська сільська рада межувала з Бичківською, Білівською, Білобожницькою, Ридодубівською сільськими радами — Чортківського району, Тудорівською та Майданівською сільськими радами — Гусятинського району.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перейти до вмісту