З якого віку можна оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон?
Кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон. Такий паспорт може бути оформлений з народження.
Як записатися у ЦНАП?
Для запису у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) можна скористатися кількома способами, зазвичай це може бути здійснено за допомогою:
- Онлайн-сервісу:на офіційній сторінці веб-сайту та фейсбуку де є можливість записатися на прийом онлайн, заповнивши відповідну форму.
- Телефону: Ви можете зателефонувати в ЦНАП і записатися на прийом через контактний центр.
- Особистого візиту: ви можете записатися на прийом прямо у ЦНАПі, звернувшись до адміністратора на рецепції або самостійно вибрати послугу за допомогою інформаційного табла електронної черги.
Скільки коштує оформлення паспортних документів?
- при оформлені паспорта громадянина України в термін 20 робочих днів – 504,00 грн.;
- при оформлені паспорта громадянина України в термін 10 робочих днів – 874,00 грн.;
- при оформлені паспорта громадянина України для виїзду за кордон в термін 20 робочих днів – 958,00грн.;
- при оформлені паспорта громадянина України для виїзду за кордон в термін 7 робочих днів – 1598,00грн.
Примітка: у зв’язку із введденням в Україні воєнного стану існує ймовірність затримки в друці та доставці паспортних документів.
Як перевірити стан оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон?
Перевірити стан виготовлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон Ви може через мережу інтернет за допомогою онлайн сервісу Державної міграційної служби за посиланням: https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html.
Чи може бабуся отримати закордонний паспорт дитини, якщо документи на оформлення паспорта подавала мама?
Виготовлений паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.
Паспорт для виїзду за кордон, оформлений особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, ЗА УМОВИ ПРИСУТНОСТІ ОСОБИ, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон, оскільки під час видачі необхідно пройти процедуру верифікації.
Реєстрація/зняття з реєстрації малолітніх дітей?
У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування).
У разі реєстрації місця проживання батьків за однією адресою місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, реєструється разом з батьками за письмовою заявою одного з них.
Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання осіб, що підлягають взяттю на військовий облік.
Реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку здійснюється виключно за наявності військово-облікового документу з відповідною відміткою про зняття з військового обліку або про перебування на військовому обліку за місцем проживання або перебування.
Реєстрація місця проживання з одночасним зняттям з попереднього місця проживання, яке зареєстроване в іншій адміністративно-територіальній одиниці?
Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання.
Реєстрація місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання за документами, що видані уповноваженими органами іншої держави?
Видані компетентними органами іноземної держави документи, що подаються для реєстрації місця проживання, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.
Зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування?
Зняття з реєстрації місця проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб, стосовно яких встановлено опіку та піклування, здійснюється за погодженням з органами опіки та піклування.
Хто може здійснити подачу документів для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень?
Відповідно до пункту третього частини першої статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 №1952-IV заявник:
власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло, перейшло чи припинилося речове право, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав;
орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, якими встановлено, змінено або припинено обтяження, особа, в інтересах якої встановлено, змінено або припинено обтяження, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення обтяження речових прав;
іпотекодержатель, особа, в інтересах якої встановлено, змінено або припинено іпотеку, або уповноважені ними особи - у разі подання документів для проведення державної реєстрації набуття, зміни або припинення іпотеки;
орган місцевого самоврядування - у разі взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;
особа, за якою закріплений особовий рахунок в погосподарській книзі відповідної сільської, селищної, міської ради, або уповноважена нею особа - у разі проведення державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що були закінчені будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташовані на територіях сільських, селищних, міських рад, якими відповідно до законодавства здійснювалося ведення погосподарського обліку;
приватний партнер (концесіонер) - у разі проведення державної реєстрації права державної або комунальної власності на нерухоме майно, речові права на яке виникли в результаті створення, та/або будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення), та/або управління (користування, експлуатація, технічне обслуговування) за договором, укладеним в рамках здійснення державно-приватного партнерства, у тому числі концесійним договором;
суб’єкт переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення, який передав таке право іншій особі, - у разі державної реєстрації переходу переважного права на купівлю земельної ділянки;
організація водокористувачів, інший власник меліоративної мережі, власник складової частини меліоративної мережі - у разі подання документів для державної реєстрації речового права на меліоративну мережу (складові частини меліоративної мережі).
Вимоги до Довіреності?
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
Відповідно до статті 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Відповідно до частини 1, 2 статті 245 Цивільного кодексу України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин. Довіреність, що видається у порядку передоручення, підлягає нотаріальному посвідченню.
Відповідно до статті 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами. Довіреності, що видаються юридичними особами, не вимагають нотаріального посвідчення, оскільки вони посвідчуються безпосередньо організацією.
Довіреність фізичної особи, фізичної особи – підприємця повинна бути посвідчена нотаріально.
Нотаріуси посвідчують довіреності, складені від імені фізичної особи або юридичної особи, на ім’я однієї або кількох осіб з чітко визначеними юридичними діями, (подання, підписання та отримання відповідних документів, здійснення тих чи інших дій, тощо).
Довіреність повинна мати всі необхідні реквізити: місце і да¬ту складання (підписання), строк дії (прописом), прізвище, ім’я, по батькові довірителя та довіреної особи (повну назву юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження юридичної особи) пред¬ставника та особи, яку представляють, а за необхідності – займану поса¬ду, коло повноважень.
Відповідно до статті 247 Цивільного кодексу України строк довіреності встановлюється у довіреності. Строк дії довіреності зазначається словами та визначається роками, місяцями, тижнями, днями і не може бути визначений настанням будь-якої події. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана. Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною.