Овод Йосифа Йосипівна

староста Горішньовигнанського старостинського округу

Иконки Phone для бесплатного скачиванияКонтактний телефон: (03552) 53-5-31

  E-mail: gorishnia.vygnanka@gmail.com

ФОП змінив місцезнаходження. Куди сплачувати ПДФО та подавати звітність? Адреса: 48515, с. Горішня Вигнанка, вул. Замкова,1

Графік особистого прийому

Графік роботи Meest на день незалежності України | Новини Meest Україна

понеділок  9:00 – 13:00

четвер  9:00 – 13:00

 

  Прапор с. Горішня Вигнанка

Прапор с. Переходів

Горішня Вигнанка – село, центр сільської ради, якій підпорядковане с.Переходи. Розташоване на лівому березі річки Серет, за три км. від районного центру й залізничної станції Чортків. Лежить на Західно-Подільському плато в межах Тернопільської структурно-пластової рівнини. Для рельєфу характерні хвилясті болотні рівнини, посічені ярами. Село знаходиться в кліматичному районі Тернопільщини, який називають „Теплим Поділлям ”.

Село Переходи у Чортківському районі. Підпорядковане Горішньовигнанській сільраді. До Переходів приєднано хутори Зелена, Чорний Ліс та Вавринів. Розташоване за 6 км від райцентру, 5 км – до найближчої залізничної станції Вигнанка. Кількість дворів 307, насел. 0,7тис. осіб (2010). Перша писемна згадка- 1603. За переказами, назва ймовірно пішла завдяки торгівельному шляху, який проходив через село та сполучав місто Чортків з розвинутим на той час селом Майдан.

Село лежить у зоні помірно – континентального клімату, з нежарким літом, м’якою зимою і достатньою кількістю опадів. Середня температура липня – 18 – 20°С, січня – мінус 5 – 8 °С.

Географічні координати 49°26’1 пн. ш., 25°48’1 сх. д., висота над рівнем моря 259 м. Рельєф горбистий. Ґрунти – чорноземи, сірі лісові. На околиці Переходів розташовані ліси.

  В 20-30 роки минулого століття діяли “Просвіта”, “Сільський господар”, “Рідна школа” та ін. товариства.

 В ОУН та УПА перебували близько 20 осіб, серед них родини Гуцулів та Мимоходів. 

В 1996 році село газифіковане, в 2004 – телефонізоване.

Пам’ятки архітектури:

залізничний міст (вул. Вавринів) побудований за Австро – Угорської імперії; пам’ятник євреям, розстріляним фашистами у Чорному Лісі. Також у селі знаходиться каплиця св. Яна Мученика, яка занесена в книгу Рекордів Гіннеса України. Розпочато будівництво церкви князя Володимира Великого. На даний час в селі діють клуб, бібліотека, ФАП,ПАП “Оберіг”, два торгових заклади.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Перейти до вмісту