ШТИРА Оксана Степанівна
староста Росохацького старостинського округу
Контактний телефон: (03552) 56-5-42
E-mail: rosox.sr@ukr.net
Адреса: с.Росохач вул. І.Франка ,10 б
Графік особистого прийому | понеділок 8:00 – 17:00 четвер 8:00 – 17:00 (обідня перерва з 13.00 до 14.00) |
Росохач — село в Україні, Тернопільська область, Чортківський район, Чортківська міська громада. Адміністративний центр колишньої Росохацької сільської ради. До села приєднано хутори Звіринець, Лучки, На Полі.
Існує кілька версій походження назви Росохач. Перша — ця назва походить від прізвища його власника або засновника Росохацького. Друга версія — від старезних високих і розсохлих дерев, мабуть, тополь, що росли тут у прадавні часи понад Серетом. Відомий краєзнавець Михайло Крищук у навчально-методичному посібникові «Топоніміка Тернопільщини» (2011) подав варіанти: від географічного терміна «розсоха» (розкоса) — розвилка, роздвоєння, злиття; від рогатих лосів, яких у давнину звали росохачами, сохатими; від прізвища Россоха.
За загальновизнаними даними ще з часів СРСР, перша письмова згадка про село Росохач датується 1785 роком тоді, як є матеріали, що дають підстави перенести цю дату на кілька століть раніше.
Щодо походження назви села, то поширено дві версії. Одна від прізвища його власника, або засновника на прізвище Росохацького, а інші – від старезних, високих і розсохлих дерев, мабуть тополь, які тут росли в прадавні часи понад Серетом. Про три подібних дерева , які росли тут біля колишнього панського двору ще до 70-х років минулого сторіччя, згадує у своєму путівнику «По Чорткову та околицях», виданому в Чорткові 1913 році, Йосип Опацький.
Найбільше з цих дерев, яке зараз ще дуже пам’ятають тут, звали чомусь репетою. Щоб охопити його стовбур потрібно було не менше пۥяти чоловік. Величезне сухе гілля цих велетнів, яке під силою вітру часто падало на дорогу, загрожуючи подорожнім, і це стало однією з причин для їх знищення.
Розташоване в долині, на берегах р. Серет (ліва притока Дністра), за 10 км від районного центру і 5 км від найближчої залізничної станції Ягільниця.